Başvuran Aday Deneyimi

Genel nitelikler, iş tanımları, aday kriteri ve başvuran aday sayısı en sık gözgöze geldiğim kelimelerden sadece bir kaçı. Junior bir İK adayı olarak İnsan Kaynakları departmanında   kendimi dünyaya mutlu ve başarılı bir şekilde anlatabileceğim yerimi almak istiyorum.
Öyle döner koltuk olmasınada gerek yok. 🙂

Başvurularımın yoğun geri dönüşlerin ise olmadığı/olamadığı bir dönemdeyim. Bu sabah her gün yatığım gibi internet üzerinden başvurularımın akibetini takip ettikten sonra  yeni açılan ilanlara baktım. Çok uzun sürmedi.

Bir kaç defa telefonumun şarjını, çekip çekmediğini de kontrol etmedim değil, hani olurda biri ararsa adaya ulaşmamış olmasın.. Mail adreside otomatik bildirimde zaten.

Bugün yapmış olduğum Personel Uzman Yardımcılığı pozisyonu için geri dönüş aldım. Şaşırmadım değil ilan bugün çıkmış ve ben telefonda bir yetkiliyle görüşüyorum, firmanın ismini duyunca  biraz rahatladım.
Geçmiş Ticari Bankacılık kariyerim dolayısıyla iş ortaklarını tanıdığım, İnşaat sektöründe faaliyet gösteren İzmir’in önde gelen firmaları arasında bulunan bir firma olduğunu paylaşabilirim.
Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim derken bunun firma versiyonunda doğru olduğuna  bir kez daha inandım.

Kariyer.net üzerinden yapmış olduğum başvuruda Önyazı  ve  diğer beklentileri içeren sorular çıkmamış. (Önyazımı başvuru esnasında paylaştım ama sorular  başvuru esnasında yoktu)
İnsan Kaynakları Sorumlusuyla telefonda görüştük. Bu  durumu nazik ve enerjik bir ses tonuyla  benimle  paylaştı. Mail adreslerini SMS yoluyla ilettmelerinin ardından başvurumu sağlıklı bir şekilde gerçekleştirdim. 

Teyit için  arayan numarayı aradım, bir kaç dakika sonra telefon görüşmemizde talep ettiğim gibi teyit mailide aldım. Uzun zamandır  bir şirketin İK departmanı tarafından  bu çeşit  bir değer görmediğimi samimiyetle söyleyebilirim.  Okuyunca ne kadar basit geliyor değil mi.

Başvuru sonucum ne olursa olsun. Adayına değer veren, önemseyen ve bunu hissettiren uzmanlar ve bu tutumu destekleyen kurumlar var olsunlar.

Not: Firma ve İK uzmanının ismini paylaşmam kendileri tarafından uygun görülürse  yazıma ekleyeceğim..
Bu bilgiler şimdilik gizli  özne.
🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: